Jakie busy jeżdżą z Niemiec do Polski?

podróż

Niemcy zdecydowanie należą do krajów bardzo często odwiedzanych przez Polaków. Wynika to oczywiście z niewielkiej odległości, ale też kwestii zarobkowych czy powiązań rodzinnych. Duży popyt spowodował, że transport między naszą ojczyzną a jej zachodnim sąsiadem dynamicznie się rozwinął. Oprócz autobusów czy pociągów, pojawiły się busy z Polski do Niemiec, które sprawiają, że podróż staje się szybsza i mniej stresująca.

Jak zaplanować podróż z Niemiec do Polski?

Wybór najlepszej formy transportu jest oczywiście subiektywny. Niektórzy uwielbiają podróże koleją, a inni odnoszą się do nich z niechęcią. Nie da się jednak ukryć, że we współczesnym świecie, ogromną rolę odgrywa czas. Coraz częściej poszukujemy więc szybkich środków transportu. Stąd właśnie wynika popularność busów, dzięki którym podróż przebiega znacznie sprawniej.

Transport odbywa się z adresu pod adres. Pasażer nie musi więc tracić czasu na błądzenie po dworcach lub przesiadki, które wiążą się z ryzykiem spóźnienia na jeden ze środków transportu i stresem. Kierowca busa pojawia się w wyznaczonym miejscu, aby odebrać pasażera, a następnie dowozi go pod adres docelowy. Dzięki temu, planowanie podróży staje się znacznie prostsze. Przed wyjazdem należy po prostu skontaktować się z dyspozytorem, który udzieli wszystkich niezbędnych informacji na temat dostępnych terminów czy wielkości bagażu.

Warto jednak pamiętać, że firmy zazwyczaj nie obsługują całego kraju, ponieważ byłoby to bardzo skomplikowane logistycznie i kłopotliwe dla pasażerów. Trzeba to wziąć pod uwagę podczas planowania podróży. Jeżeli interesują nas busy do Niemiec zachodniopomorskie, pomorskie, lubuskie, wielkopolskie czy kujawsko-pomorskie należą do najbardziej dogodnych lokalizacji, ze względu na stosunkowo niewielką odległość.

Pewne ograniczenia mogą pojawiać się również podczas podróży z Polski do Niemiec. Powierzchnia Niemiec jest dość duża, dlatego przewoźnicy określają, jaki obszar obsługują. Gdyby świadczyli usługi na terenie całych Niemiec, rozwożenie wszystkich pasażerów pod wskazane adresy mogłoby być zbyt czasochłonne, a co za tym idzie, niekomfortowe dla samych klientów. W przypadku firmy Zetbus, działalność obejmuje południowe landy, takie jak Bawaria, Badenia-Wirtembergia czy Nadrenia-Palatynat.

Dlaczego warto jechać prywatnym busem do Polski?

Rosnąca popularność prywatnych przewoźników nie jest oczywiście nieuzasadniona. Busy zapewniają przede wszystkim komfortowe warunki podróży. Mniejsza liczba pasażerów przekłada się na spokojną, kameralną atmosferę. Możliwy jest więc lepszy kontakt z kierowcą, który szybko odpowiada na potrzeby pasażerów np. organizując postój.

Niektórzy wciąż mają obawy przed skorzystaniem z usług prywatnego przewoźnika, głównie ze względów finansowych. Oczywiście, bilet na busa, w którym jedzie sześć czy osiem osób będzie kosztował więcej, niż w przypadku zatłoczonego pociągu czy tradycyjnego autobusu. Warto jednak wziąć pod uwagę dwa czynniki. Po pierwsze, komfort. Trudno nawet porównywać ze sobą wygodę podczas podróży pociągiem a prywatnym busem.

Drugim czynnikiem jest możliwość dojechania z adresu pod adres. Jest to nie tylko oszczędność stresu, związanego z przesiadkami, ale też pieniędzy. Jeżeli nie możemy skorzystać z bezpośredniego dojazdu, bardzo często musimy pokonywać dodatkowe kilometry. Jesteśmy zmuszeni do odwiedzenia miasta najbliższego naszemu celowi podróży, a następnie kupowania kolejnych biletów, aby dotrzeć na miejsce. Sposobem na uniknięcie stresu oraz ułatwienie organizacji podróży jest właśnie skorzystanie z usług prywatnych przewoźników. Na przykład, jeżeli chcemy dotrzeć ze Szczecina do niewielkiego miasta Königsbrunn, w pobliżu Augsburga, czeka nas podróż z przesiadkami. Jeżeli zdecydujemy się na busy do Niemiec ze Szczecina, pokonamy tę trasę w komfortowych warunkach i dotrzemy bezpośrednio pod adres, który nas interesuje.

Czy warto jechać za granicę własnym autem?

Drugą opcją, umożliwiającą dotarcie pod konkretny adres, jest oczywiście podróż samochodem. Warto jednak pamiętać, że wtedy samodzielnie musimy zająć się wszystkimi formalnościami. Pod uwagę należy wziąć chociażby obowiązek oznaczenia pojazdu plakietką ekologiczną, obowiązujący w wielu miastach. Jeżeli korzystamy z prywatnych busów, to przewoźnik odpowiada za przygotowania do wyjazdu.

Powinniśmy również realnie oceniać swoje możliwości. Na przykład, trasa ze Szczecina do Augsburga zajmie nam około dziewięciu godzin. Dla jednego kierowcy jest to bardzo duże obciążenie. Jeżeli skorzystamy z usług przewoźnika, będziemy mogli przeznaczyć ten czas na wypoczynek, zwłaszcza że podróż odbywa się w komfortowych warunkach. Po dotarciu do celu będziemy gotowi do działania, a nie wyczerpani po długiej drodze. Jeżeli więc zamierzamy wybrać się w trasę własnym samochodem, warto zastanowić się, czy nie przeceniamy swoich możliwości.

Busy, kursujące między Niemcami a Polską, to dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie przede wszystkim komfort. Warto więc wziąć je pod uwagę, jeśli szukamy bezpiecznego i szybkiego środka transportu.