Jak szukać pracy w niemczech?

Z pewnością wielu z Waszych znajomych zadecydowało się na pracę za granicą. Czy również Ty o tym myślisz? Tylko jak to wszystko zorganizować? Jak to ogarnąć? Jak szukać pracy za granicą? W tym artykule spróbujemy opisać jak szukać pracy za granicą? Jeśli rozważasz taki wariant Twojej zawodowej drogi na pewno warto go przeczytać!

Gdzie jechać do pracy?

Po pierwsze gdzie jechać. Odkąd staliśmy się częścią wielkiej rodziny Schengen graniczne bariery praktycznie zniknęły. Możemy pracować praktycznie we wszystkich krajach Unii Europejskiej i to bez większych formalności. Po prostu wsiąść w samolot czy autobus i jechać, gdzie dusza zapragnie, albo raczej gdzie łatwiej będzie nam znaleźć dobrze płatną, wymarzoną pracę. Jednak w gruncie rzeczy nie warto wybierać się aż na drugi koniec Starego Kontynentu. To po prostu mało praktyczny pomysł ze względu na koszty przejazdów. Dlatego lepiej wybrać się do któregoś z najbliższych sąsiadów. Dobrą opcją tradycyjnie są Niemcy, bo najbliżej. W dalszej kolejności Holandia czy Belgia. Wiele osób decyduje się na kraje skandynawskie, zwłaszcza Norwegię, a to ze względu na bardzo wysokie – i to mimo wysokich kosztów utrzymania – płace. A więc jak szukać pracy za granicą? Przede wszystkim blisko!

Gdzie szukać ofert pracy?

Kiedyś zasada była prosta. Najpierw się kombinowało, żeby w ogóle wyjechać, a potem już na miejscu potencjalny pracownik zastanawiał się jak znaleźć pracę. Zwykle pomagali koledzy – Polacy. Często korzystano z ogłoszeń umieszczanych na tablicach informacyjnych na terenie polskich kościołów czy polskich placówek kulturalnych. Dziś to wygląda zupełnie inaczej. Ktoś kto szuka odpowiedzi na pytanie jak szukać pracy za granicą, powinien szukać przede wszystkim w sieci. W polskim internecie roi się bowiem od serwisów, które specjalizują się w oferowaniu pracy za granicą. Nie różnią się one zbytnio od typowych portali pośredniczących w poszukiwaniu pracy. Różne jest tylko docelowe miejsce pracy. Najczęściej Niemcy albo Holandia. Jak szukać pracy za granicą? To proste wpisz po prostu nazwę swojego zawodu i patrz co wyskoczy. Oczywiście najwięcej jest ofert skierowanych do przedstawicieli zawodów, na które jest największe zapotrzebowanie. Warto to wziąć pod uwagę i ewentualnie wcześniej lekko skorygować swoje kwalifikacje. Dobrym pomysłem jest odbycie krótkich kursów zawodowych, na przykład kursu spawacza czy operatora wózka widłowego. Na przykład w Niemczech najwięcej ofert pracy znajdą doświadczone pielęgniarki czy pielęgniarze. Pracownicy branży budowlanej: zbrojarze, tynkarze czy murarze. Jest sporo ofert pracy również dla informatyków. Dla nich odpowiedź na pytanie: jak szukać pracy zagranicą jest stosunkowo prosta. Warto jednak pamiętać, że zwykle pracodawcy wymagają choć minimalnej znajomości języka. Zwłaszcza jeśli ktoś chciałby na przykład opiekować się osobami starszymi. Warto też sprawdzić czy firma, z której usług chcemy skorzystać na pewno działa legalnie i czy nie padniemy ofiarą oszustwa. Pamiętajmy, że firmy pośrednictwa nigdy nie pobierają żadnych opłat od potencjalnych pracowników. Takie żądanie powinno od razu wzbudzić naszą czujność. Zresztą najlepiej sprawdzić czy dana firma jest po prostu zarejestrowana w rejestrach przedsiębiorstw, na przykład w KRS.

Jak dojechać?

Jak już zdecydujemy się na prace zagranicą trzeba tam jednak jakoś dojechać. Jeśli chcemy pracować w Anglii czy Norwegii w zasadzie nie mamy wyboru. Pozostaje tylko samolot. Na szczęście w dobie tanich linii nie jest to już takim problemem jak niegdyś. Zresztą przewoźnicy szybko dostosowują się do geograficznych trendów, jakie pojawiają się na rynkach pracy. Po prostu latają tam, gdzie są klienci. Jednak transport lotniczy ma również swoje wady. Samoloty się spóźniają, pasażerowie godzinami koczują na lotniskach, a nierzadko pasażer lądują w zupełnie innym miejscu niż się spodziewali. Także z tego względu warto wybrać jakąś bliższą destynacje. Pracując w Niemczech możemy swobodnie dojechać do planowanego miejsca pracy na przykład własnym samochodem. Inna bardzo wygodną i tanią opcją są firmy organizujące przewóz pasażerów wygodnymi busami. To naprawdę chyba najwygodniejsza i najtańsza opcja. Niewielkie busy kursują często i regularnie zatrzymują się również w naprawdę niewielkich miejscowościach. Bardzo często jest możliwość ustalenia elastycznego planu podróży. To bardzo wygodne dla klientów! Bądź aktywny! Zasada numer jeden w temacie jak szukać pracy za granicą – bądź aktywny! I to aktyny na każdym etapie. Przeglądając oferty pracy, wysyłając CV, dzwoniąc do agencji pośrednictwa czy w końcu podczas rozmów kwalifikacyjnych. Warto dobrze przygotować się do takiej rozmowy, tak by nasz potencjalny pracodawca dał się przekonać, że zależy nam właśnie na tej pracy. Nie warto pokazywać, że jest się zbyt zdesperowanym. Nie warto mówić na spotkaniu: Podejmę każdą pracę czy mogę robić absolutnie wszystko. Lepiej powiedzieć: mam doświadczenie w branży budowlanej, umiem murować i tynkować, ale mogę też pracować w magazynie. Tego rodzaju postawa z pewnością zostanie doceniona i sprawi, że zostaną nam przedstawione ciekawsze propozycje pracy. Jak szukać pracy za granicą? Aktywnie!

Zadzwoń teraz dowiedz się więcej!
+48 575 309 077

Dyspozytor udzieli Państwu wszystkich niezbędnych informacji dot. terminów i miejsc.

masz pytania?

Napisz do nas!

Jeżeli potrzebują Państwo więcej informacji nt. busów do Niemiec lub przejazdów powrotnych do Polski to serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Jesteśmy dostępni pod numerem 575-309-077 lub adresem mailowym biuro@zetbus.pl

KONTAKT
ZOBACZ GDZIE JESTEŚMY

85-005 Bydgoszcz, Polska

64-850 Piła, Polska

00-074 Toruń, Polska

01-163 Poznań, Polska

biuro@zetbus.pl